Liga Galega de Wáter-polo (25-26 de marzo)

Resultados dos encontros de liga de Wáter-polo disputados a fin de semana:

Liga cadete feminina: vitoria a domicilio do CW Pontevedra na súa visita ao RCN Vigo (4-14).

Liga infantil: vitoria local do RCN Vigo diante do CW Pontevedra B e vitoria a domicilio do RCN Vigo na súa visita ao Asociación Coruñesa de Waterpolo (3-12).

Liga alevín: vitoria a domicilio do RCN Vigo na súa visita ao Asociación Coruñesa de Waterpolo (3-12).

Ler máis.

O CN Coruña, Campión da Copa de Wáter-polo Masculina

20170327_wat_copa_gal_abso_mas

O CN Coruña proclamouse Campión da Copa Galega de Wáter-polo Absoluta Masculina ao impoñerse na final ao CW Santiago (11-9) quen foi segundo.

No partido polo terceiro e cuarto posto, o CW Pontevedra venceu ao CW Pabellón Ourense (18-7).

Ler máis.

Cto. de España de Natación Idade Escolar por CCAA - Xornada 2

20170326_nat_cto_esp_ccaa_idade_escolar_01

20170326_nat_cto_esp_ccaa_idade_escolar_02

Sétimo posto final na clasificación total da Selección Galega ao remate do III Campionato de España de Natación en Idade Escolar (CSD) por CCAA en Palma de Mallorca, por detrás de Cataluña, Andalucia, Valencia, Madrid, Castilla La Mancha e Murcia. En categoría feminina a Selección ocupou o 5º posto e en categoría masculina o 8º posto.

A nivel individual volveron a destacar:

Paula Otero Fernández, primeira en 200 estilos.

Amalia Blas Rodríguez, terceira en 400 libre.

No Campionato de natación adaptada destacou Jacobo Garrido Brun, primeiro en 100 costas, 50 bolboreta, 100 libre e en 50 libre.

Na clasificación por CCAA, Jacobo acadou para a Selección de Galicia o terceiro posto en categoría masculina.

Web do campionato.

Cto. de España de Natación Idade Escolar por CCAA - Xornada 1

20170325_nat_cto_esp_ccaa_idade_escolar

Sétimo posto na clasificación total da Selección Galega despois da disputa da 1ª xornada do III Campionato de España de Natación en Idade Escolar (CSD) por CCAA en Palma de Mallorca. En categoría feminina a Selección ocupa o quinto posto e en categoría masculina o 8º posto.

A nivel individual destacan:

Amalia Blas Rodríguez, segunda en 200 libre e terceira en 800 libre.

Paula Otero Fernández, primeira en 400 estilos e primeira tamén en 200 bolboreta e 800 libre establecendo ademais dúas Mellores Marcas Galegas de 13 anos con 2:22.92 e 9:07.18.

Terceiro posto da remuda feminina de 4X200 libre formado por Amalia Blas, Paula Otero, Eva Feijoo e Ariadna Alcalde.

Web do campionato.

Cto. de España de Natación Idade Escolar por CCAA

20170324_nat_cto_esp_ccaa_idade_escolar

Mañá comeza o III Campionato de España de Natación en Idade Escolar (CSD) por CCAA en Palma de Mallorca. Participan case 300 nadadores pertencentes a 17 Comunidades, entre as que está a Selección Galega.

Web do campionato.

Acceso ao vídeo en directo do cto.

Copa Galega de Water-polo Masculina

Este sábado vaise disputar na piscina de Santa Isabel en Santiago de Compostela, a Copa Galega de Wáter-polo Absoluta Masculina, na que participan o CW Pabellón Ourense, CW Pontevedra, C Marina Ferrol, CN Coruña e o anfitrión, CW Santiago.

O primeiro partido comezará ás 09:30 h e a final está prevista para as 18:30 horas.

Programa da competición

Cto. de España de Natación Júnior e Infantil Inverno - Xornada 4

20170321_nat_agueda_cons

Unha nova medalla de Águeda Cons na derradeira xornada do Campionato de España de Natación Júnior e Infantil de Inverno.

Águeda Cons Gestido do CN Galaico e bolseira do CGTD proclamouse Campioa de España Júnior en 400 libre cun tempo de 4:14.11, batendo o Récord do Campionato e facendo a mínima para os Campionatos de Europa e do Mundo Júnior.

Outros nadadores destacados foron:

Alba Gómez Mesías do CN Arteixo e bolseira do CGTD, foi sétima en 400 libre júnior con 4:25.68, e oitava en 200 estilos con 2:25.12.

Ane de la Fuente Fiaño do CN Liceo foi sexta en 200 estilos júnior con 2:23.35 e acadou o posto 11 en 400 libre con 4:28.66.

David González García do CN Pabellón Ourense foi noveno en 100 braza júnior con 1:07.08.

Xabier Carneiro Viqueira do C del Mar e bolseiro do CGTD foi sétimo en 200 costas con 2:08.60 en eliminatorias.

Raúl Segade Mariño do CN Arzúa acadou o posto 13 en 200 costas júnior con 2:10.03.

Clara Otero Pérez do CN Galaico e bolseira do CGTD foi novena en 200 estilos júnior con 2:25.58.

Neste campionato tamén destacou a nadadora Paula Otero Fernández do CN Liceo que bateu tres Mellores Marcas Galegas de 13 anos: en 800 libre con 9:24.42, en 200 libre con 2:12.38 e en 200 bolboreta con 2:27.14.

Web do campionato.

Cto. de España de Natación Júnior e Infantil Inverno - Xornada 3

20170320_nat_remuda_galaico_fem

20170320_nat_alexandre_lages

20170320_nat_alba_gomez

Tres medallas na terceira xornada do Cto. España Júnior e Infantil a cargo do equipo de remudas feminino júnior do CN Galaico, Alexandre Lages e Alba Gómez.

O equipo feminino de remudas feminino júnior do CN Galaico, proclamouse novamente Campión de España, esta vez en 4X100 libre: Águeda Cons, Inés Gómez, Clara Otero e Nuria Erselle fixeron un tempo de 3:57.58, establecendo amais un novo Récord Galego.

Alexandre Lages Brión do CN Riveira e bolseiro do CGTD proclamouse subcampión de España infantil en 400 libre cun tempo de 4:07.02.

Alba Gómez Mesía do CN Arteixo e bolseira do CGTD acadou o seu segundo subcampionato de España Júnior, hoxe en 100 braza cun tempo de 1:13.30.

Outros nadadores que acadaron final foron:

Águeda Cons Gestido do CN Galaico e bolseira do CGTD foi cuarta en 200 libre júnior con 2:03.13.

Manuel Tomé Sanles do CN Riveira e bolseiro do CGTD foi décimo en 400 libre con 4:03.65.

Carla Faro Martínez do CN Ponteareas foi novena en 100 braza infantil con 1:16.24 en eliminatorias.

Marcos García Garay do C del Mar foi oitavo en 200 bolboreta infantil con 2:12.60.

Maria Barbier Urcullu do RCN Vigo acadou o posto 11 en 200 costas júnior con 2:25.30.

Ana Timiraos Fernández do CN Portamiñá foi oitava en 200 costas infantil, establecendo nas eliminatorias unha nova Mellor Marca Galega de 15 anos cun tempo de 2:24.40.

Web do campionato.

Mercedes Domínguez, prata en figuras no Cto. España de Natación Sincronizada Alevín

20170320_sin_mercedes_dguez

Mercedes Domínguez del Campo do C Galaico Sincro acadou o segundo posto na competición de figuras no Campionato de España de Natación Sincronizada Alevín disputado en Barcelona.

Web do campionato.

Liga Galega de Wáter-polo (18-19 de marzo)

Resultados dos encontros de liga xogados esta fin de semana nas diferentes categorías:

Liga masculina 1ªD: vitorias locais do CW Pontevedra diante do CW Pabellón Ourense (18-6) e do CW Santiago diante do RCN Vigo (14-6) e vitoria a domicilio do CN Coruña na súa visita ao C Marina Ferrol (8-15). Con esta xornada remata a fase regular co primeiro posto para o CN Coruña. Os emparellamentos para os play off serán: CN Coruña-RCN Vigo e CW Santiago-CW Pontevedra.

Liga feminina 1ªD: vitoria local do CW Pontevedra diante do CW Pabellón Ourense (9-3). Con esta xornada remata a Liga co CN Coruña como Campión.

Liga masculina 2ªD: vitoria a domicilio do CN Coruña B na súa visita ao C Marina Ferrol B (6-12).

Liga cadete feminina: vitoria a domicilio do RCN Vigo na súa visita ao CW Santiago (4-19).

Liga cadete mixta: vitoria a domicilio do RCN Vigo na súa visita ao CW Santiago (5-6).

Liga infantil: vitorias locais do CW Pontevedra A e B contra CW Pabellón (13-3 e 9-3 respectivamente) e do C Marina Ferrol diante do CN Coruña (9-4).

Ler máis.